Gatunek: Bruiser

Wiek: 89

Organizacja: PlasmiCore

Funkcja: Oficer ds. ochrony

Charakter: Porywczy, ale obowiązkowy hipochondryk

Wizerunek: Ten łysy mężczyzna z tygodniowym zarostem przeszedł wiele operacji- nie ma żadnych cech szczególnych, a jego starannie zaprojektowana twarz jest tak przeciętna, że aż trudna do zapamiętania. Zwykle nosi czarny garnitur z grafitową koszulą i założoną kamizelką balistyczną. W kółko mierzy sobie tętno licząc pod nosem, często sprawdza też swoją temperaturę i ciśnienie.

Mentalizm: Stłumione (efemerol)

Modyfikacje: Nadludzki węch +2 percepcji (4) -cz, wzmocniona skóra +2 pancerza (1)- cz, wysuwany kolec bojowy w ręce 1k6 obr. ciętych (4) -ch,

Opis: Wywodzi się z rodziny o długiej tradycji wojskowej. Dziadek, ojciec, matka, bracia, wszyscy służyli w wojskach USS. Tak więc od dziecka Hugo wiedział co będzie robił w życiu. Mimo swojego „słabego zdrowia” szkołę oficerską ukończył ze średnim wynikiem, został przydzielony do obrony statku międzygwiezdnego. Co możliwe, że jest jednym z najnudniejszych zadań. Latami zamknięty na statku, gdzie nie ma realnych zagrożeń, nie ma też ciekawych rozrywek, a prawie cała załoga jest w trybie estywacji. Kiedyś w jednym z portów poznał kilku szemranych znajomych, którym z nudów dał się zabrać na najlepszą imprezę w życiu- tak nieświadomie złapał pierwszy kontakt z PC. Podczas pewnego kursu w Proxima Cent. miejscowe ćpuny, które ukradły wahadłowiec i zaczęły nazywać się piratami próbowały dokonać abordażu na jego statek i ukraść z magazynu skrzynie towarowe. Po kilku godzinach Grushy i jego ludziom udało się opanować sytuację. Jednak wściekły na niekompetencję miejscowej policji Hugo przesłuchał „więźniów”, wziął kilku swoich ludzi oraz kradziony wahadłowiec i przypuścił kontratak na meliny w slumsach. Następnie po krwawej jatce doprowadził to co zostało z „piratów” do głównej siedziby policji kolonii. Widząc tę masakrę komendant nie widział innego wyjścia, niż zamknąć Grushkę i jego żołnierzy. Szybko został wydalony z wojska i został skazany na kolonię karną. Nie ma nic gorszego niż kolonia karna. Zbieranina degeneratów z ze wszystkich kolonii, z endemicznymi bakteriami i całą gamą wirusów.
Na szczęście jego „przyjaciele” pamiętali o nim. Wprawdzie chcieli żeby był ich szpiclem w wojskach USS, ale postanowili przejąć tak skutecznego oficera, który z oddziałem 5 żołnierzy spacyfikował cały budynek uzbrojonych po zęby przestępców. Niestety transport do kolonii karnej „uległ wypadkowi”, oficjalnie w raportach napisano, że uderzyła w niego asteroida. W rzeczywistości tuż po udanym abordażu rakiety przeszyły jego kadłub zmieniając transporter w kosmiczne śmieci. Tego dnia Hugo (wraz z innymi wartościowymi szczęściarzami) został zrekrutowany do PlasmiCore’u. Życie od teraz było ciekawe i pełne interesujących spraw do rozwiązania. Chociaż codzienność w PC nie należy do najłatwiejszych, to wojskowy styl tej megakorporacji bardzo pasuje Hugo, jego zarobki też są o wiele lepsze. Stać go teraz na najlepszą opiekę nad jego zmęczonym ciałem.

Cele: Pojechać do SPA, zakończyć aktualną sprawę jak najszybciej, wyleczyć się z grypy, wyleczyć się z reumatyzmu, wyleczyć się z migren, wyleczyć się z wrzodów żołądka i nudności, pozbyć się wszystkich alergii.

Proponowane statystyki:
Atrybuty: S- 3, W- 2, Zw- 2, Pe- 5, Eks- 2, Ma- 3, Prz- 2, Int- 2, Pre- 2, Op- 4
Główne umiejętności: kognitywistyka, Administracja, Techniki Śledcze, Zastraszanie, Stylizacja i Moda, Ukrywanie, Survival, Walka Wręcz, Broń Krótka
Główne zasoby: Stanowisko, Kontakty, Budżet, Arsenał, Podwładni