7cbe68c59ee973c69cc95efc6e8969e5-7534035c7e8e0aca0d8e8b73bc394076
Hej,

Ostatnio nie wrzucałem żadnych informacji nt. rozwoju projektu i kilka osób wytknęło mi ten błąd. Rzeczywiście wspierający nie powinni odczuwać niepewności, dlatego postanowiłem się trochę zdyscyplinować i wrzucać co czwartek aktualizacje- nawet jeśli nie będą ciekawe. 

Z ostatnich informacji udało się zbić cenę produkcji m.in. mat taktycznych, dlatego postanowiłem w miejsce jednej maty dawać dwie. Zbicie cen okazało się na tyle znaczące, że rozmawiam z producentem od którego mamy kostki, aby zorientować się ile kosztowałyby żetony (przydadzą się do odliczania pkt. Koncentracji, lub do oznaczeń na macie). Jeśli okażą się dość tanie, to do zestawów trafią też żetony, jeśli nie… To może trzy maty taktyczne? ;>

Ze smutnych wiadomości- starter idzie dopiero do drugiej korekty. Wiem, że miał być gotowy ponad 2 tygodnie temu, ale praca nad nim idzie o wiele ciężej niż się spodziewałem (głównie z mojego powodu). Starter jest wizytówką systemu, dlatego nie chcę, aby był zrobiony niedbale. Dodatkowo postanowiłem, że nie będzie to po prostu “demo” mechaniki, ale grywalna przygoda, ktora wraz z wydarzeniami będzie uczyła w praktyce jak działa mechanika i świat gry- a że jest to otwarta przygoda (sandbox), to trochę zajęło mi poukładanie tego w całość. Przepraszam za to opóźnienie.

Co do podręcznika głównego, to ponieważ kapitałka będzie czerwona i tasiemka do oznaczania będzie czerwona, a ornamenty na marginesach czerpią ze stylu Art Deco- żeby nadać lekko noirowy wydźwięk podręcznika (dlatego też wybrana przeze mnie czcionka do tekstu to Gill Sans) dostałem taką sugestię, że możnaby przełamać czerń i biel podręcznika czerwonym kolorem. Sprawdziłem ile by kosztowało dodanie koloru na kilkunastu stronach podręcznika. Okazuje się, że taki wydatek zmieści się w naszym budżecie, więc teraz najbardziej zapracowany grafik musi jeszcze zrobić krwawe ornamenty do podręcznika głównego. Do pracy!

Setting Decoy Dancers powoli wchodzi w fazę redakcji, ma już też gotowe wszystkie grafiki, Hollow Colony także będzie niedługo redagowane, ale grafiki jeszcze nie są gotowe.

Zakończę może wiadomość takim śmiesznym akcentem:
https://www.youtube.com/watch?v=S_O4gjfDg14