Tematem dzisiejszej aktualizacji są piersi, niestety ocenzurowane, gdyż złamałoby to regulamin wspieram.to. 🙂

Skończyliśmy wszystkie grafiki, zarówno te do ufundowanych dodatków, jak i te brakujące do podręcznika głównego. Od razu wyjaśnię — przed kampanią Void Dancers teoretycznie były gotowe wszystkie grafiki, ale po pierwszych przymiarkach do składu okazało się, że przydałoby się dorobić jeszcze kilka. Łącznie teraz podręcznik główny ma 129 grafik na 240 stron.

Wracając jednak do tematu piersi. Jak pamiętacie kampania Hollow Colony 7 ma dość specyficzny styl graficzny, bo wszyscy kluczowe postaci kampanii zamiast narysowane, są fotomontażem z żywych modeli. W ramach przykładu jak wygląda taka przeróbka postanowiłem Wam wrzucić zdjęcie pani dowódczyni Padlinożerców. Co ciekawe właśnie kobiece piersi były największym problemem tego rysunku, na każdym zdjęciu wyglądały one inaczej, dopiero trzeci grafik (!!!) zmienił silikonowe balony w realny kobiecy biust.

Ten sam problem dopadł w pewnym momencie też grafikę do Decoy Dancers, gdzie trzy sukkuby zabierają pana na małą przejażdżkę. Tutaj pierś w ruchu miała naprawdę dużo podejść. Dowiedziałem się od moich grafików, że kobiecy biust to problem i są całe kursy poświęcone temu zagadnieniu.

Chciałbym od razu przy tym temacie zaprezentować Wam różnice w stylu graficznym podręcznika głównego i dodatków.

O ile sam podręcznik ma „czyste” ilustracje koncepcyjne, białe tła, wyraźnie pokazany sprzęt, czy to jak działa dany element (z przerwami na duże ilustracje pejzaży) — jak atlas, który ma pokazać dane zagadnienie, o tyle każdy dodatek ma swój „styl”. W wypadku Decoy Dancers, który jest horrorem w latach 50tych ilustracje są trochę w stylu retro, to co na nich się dzieje jest też dziwaczne (w końcu Gracze nie do końca wiedzą, czy nie zwariowali), dodatkowo mają nałożone filtry starych zdjęć. Akcja Hollow Colony dzieje się w czasie planetarnej katastrofy, ilustracje mają oddać zatęchły klimat braku wody i oświetlenia, wszystkie są otoczone czernią, a modele wyglądają jak… No jak po katastrofie.

Teraz mam też wiadomość dotyczącą rzeczy technicznych. Do każdego podręcznika będą dołączone stojące ekrany dla Mistrza Gry, oraz zapas kart postaci. Ekrany to zawsze przydatna rzecz, poza tym jak zobaczyłem wydanie Dark Heresy, pomyślałem, że to powinien być standard. Dodatkowo drukarnia popełniła błąd robiąc maty taktyczne, więc nadmiar wydrukowanych map sprzedałem na RPG Bazar (wiem, wiem, taka ze mnie cebula), a uzyskane pieniądze starczą spokojnie zarówno na ekran dla Mistrza Gry, jak i na karty postaci. 🙂

Mam też niestety negatywną wiadomość, ktoś zgłasza fanpage Void Dancers jako stronę obraźliwą (czy jakąś tam). Dodatkowo odebrałem już trzy telefony do pizzeri na numerze Void Dancers… Ktoś trolluje fanpage i niestety (tak jak w zeszłym tygodniu) przy dużej ilości zgłoszeń FB blokuje fanpage automatycznie (łącznie z właścicielem), więc jeśli kiedyś fanpage zniknie, lub nie będzie odzewu przez chwilę, proszę napisać maila. 🙂 Zmotywowało mnie to też do popędzenia strony internetowej. 🙂