Główna

VD banner

Void Dancers to gra fabularna z gatunku Science Fiction Thriller. Przedstawia ona codzienne zmagania z dystopijną, biopunkową rzeczywistością XXIV w.

Określenie „void dance” odnosi się do sposobu w jakim umiera ofiara, która zostaje wypchnięta w przestrzeń kosmiczną z niewielkim zapasem powietrza, oraz czasem w nieszczelnym skafandrze. Występuje wtedy charakterystyczny sposób miotania się związany z walką o ostatni oddech.
Rozszczelnianie kadłubów statków lub wysadzanie poszycia stacji kosmicznych jest powszechną metodą eliminowania przeciwnika. Dlatego też void dancerzy stanowią częsty widok.

Po pandemii wirusowej, w której zginęły miliardy ludzi Ziemia została prawie całkowicie opuszczona. Ponownie planeta należy do dzikich zwierząt, przemierzających lasy i dżungle rosnące w ruinach miast, a zdobywający przestrzeń kosmiczną ludzie żyją w koloniach na stacjach kosmicznych lub pod powierzchnią wrogich planet.

VD banner 2

Gra rozgrywa się w 2323 roku, tuż po największym konflikcie w historii ludzkości. Pośród osłabionych i skorumpowanych rządów wyrosło sześć totalitarnych korporacji, które walczą o całkowitą kontrolę ekonomiczną.

Gracze wcielają się w agentów korporacyjnych, szpiegów, terrorystów czy zwykłych ulicznych przestępców. Zimna wojna, dezinformacja i społeczny rozpad sprawiają, że są to najlepsze czasy na ubijanie interesów, zdobywanie wpływów, budowanie prestiżu i przejmowanie władzy- wszelkimi dostępnymi sposobami.

 

Przyszłość należy do chciwych i bezwzględnych…